Jukums

Kur ir JUKUMS, tur ir smukums!!!

Precēto pāru deju kopa „Jukums” kopš dibināšanas (1992.gada 5.oktobris) ir gājusi savu ceļu. Vispirms apjausta galvenā cilvēciskā vērtība – ģimene, definēta misija – dejos tikai precēti pāri, kas nav viegls uzstādījums un realizējot to, nācās krietni papūlēties. Arī uz jautājumiem, kāpēc nākam dejot, ko no tā gribam gūt un ko dot citiem, bija jāatbild katram pašam un kolektīvam kopumā. Un uz šādiem stingriem attiecību pamatiem tiek būvēts dejas mākslas tēls ar dvēseli, kur „Jukuma” gadījumā tas ir patiess, īsts, neatkārtojams! Deju kopas vadītājs Agris Veismanis.
„Jukuma” repertuārā ir oriģināldeju uzvedumi, kas tapuši ar VKKF un pašvaldības atbalstu, piedāvā izglītojošu Ziemeļvidzemes tautas tērpu kolekcijas izrādi.
Sākot ar 1998.gadu, visos valsts Dziesmu un deju svētkos „Jukums” ir plūcis uzvaras laurus! Trīs reizes bijuši valstī pirmie tautas tērpu konkursos (1998.,2003.,2008.) dejotāju grupā un 2 reizes ieguvuši 1.vietu D grupā deju fināla konkursos (2003., 2008.).Piedalījies vairākos Starptautiskos konkursos, Belgradas festivālā – konkursā 2.vieta (2014.)